28/08/2012 09:340178

דיאטת חמצן: ניזונים מהאוויר?

 

האם שמעתן פעם על דיאטת "חמצן"? לא, זה ממש לא אומר שצריך להיות ניזונים מהאוויר. דיאטת "חמצן" פירושה תזונה עם רמה גבוהה של נוגדי חמצון, אשר כידוע מונעים הצטברות שומנים.

נוגדי חמצון מאזנים את חלוף החומרים

נוגדי חמצון אלו הם חומרים אשר מאזנים את רמת הרדיקלים בגוף. עודף של רדיקלים חופשיים יכול לגרום לשיבוש בחילוף החומרים, זירוז תהליכי הזדקנות ומחלות שונות. נוגדי חמצון מצידם מונעים את השפעתם המזיקה של הרדיקלים החופשיים ולכן ניתן לראות אותם לעתים קרובות כמרכיב של קרמים לפנים וקרמים נגד צלוליטיס.

נוגדי חמצון חשובים מאוד לשמירה על משקל תקין. מכון לאומי לבעיות השמנה בארה"ב ערך מחקרים, אשר הראו שאנשים, הצורכים שתי מנות של מזונות עשירים בנוגדי חמצון ביום, פחות נוטים לצבור משקל עודף. בין אלו שהורידו כ -15 קילו של משקל עודף ושומרים על התוצאות במשך 3 שנים לפחות, כמעט כולם צורכים פירות וירקות העשירים בנוגדי חמצון.

אז איפה יש נוגדי חמצון?

כדי לשמור על המשקל יש לכלול בתפריט היומי מזונות כמו מיץ רימונים, ענבים אדומות, חמוציות, אוכמניות, ענבי שועל, תפוחים, פרי הדר, כרוב כבוש, יין אדום ותה ירוק. בעקרון נוגדי חמצון חזקים כלולים בכל פירות וירוקת עזי צבע, במיוחד באלו האדומים, הכתומים והסגולים. לצערנו, לא כולם שומרים על התכונות שלהם אחרי חימום ולכן מומלץ לאכול אותם טריים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

החוקרים מאוניברסיטת אברדין בבריטניה ממליצים לייצר המבורגרים עם תוספת סלק, בטענה שהכנסת מזונות עשירים בנוגדי חמצון לתוך הסנדוויץ` תמנע עלייה במשקל. כוון שאנשים לא מוכנים לוותר על מוצרי המזון המהיר, יש לצמצם עד כמה שאפשר את השפעתו המזיקה.

דיאטת חמצן

דיאטנית אמריקאית קרי גלסמן כתבה ספר שלם בשם "דיאטת חמצן", בה היא טוענת שכדי לרזות חייבים לצרוך מידי יום 30000 יחידות של ORAC( בתזונה רגילה אנו צורכים כ – 3000). לצערנו, לא על כל מוצר מזון כתוב כמה יחידות ORACהוא כולל. מדענים ודיאטנים נלחמים שזה יקרה, אבל בינתיים אתם יכולים להשתמש בטבלה קטנה בה מצויינות כמויות של נוגדי חמצון במוצרי מזון שונים.

 

אשכולית (1 יח` ) – 1900 יח` ORAC

לימון (1 יח`) – 3200 יח`   ORAC

דובדבן (100 גר`) – 3500 יח`  ORAC

פלפל אדום (2-3 יח`) – 600 יח` ORAC

שעועית (חצי כוס) – 7800 יח`  ORAC

אבטיח ( חתיכה אחת) 200 יח`  ORAC

שזיף (3 יח`) – 1900 יח`  ORAC

שוקולד מריר (30 גר`) – 5900 יח`  ORAC

אוכמניות (30 גר`) – 9700 יח`  ORAC

ארטישוק ( 1 כוס) – 7900 יח`  ORAC

קינמון (1 כפית) – 7000 יח`  ORAC

 

כמו שאתם רואים נוגדי חמצון עוזרים לנו לרזות בקלות ובמהירות. בתור בונוס תקבלו אנרגיה טובה, יכולת שכלית טובה יותר, ניקוי של כל הגוף וכמובן מראה צעיר יותר. הישארו יפים יחד עם FN1  .

 

מפורסם באתר  Fn1  הקישור למקור חובה.

דירוג:
12345
קולות: 178
ספרו לחברים: