בלוג זוגיות ומיניות » מה מושך גברים?
אישה מושכת על אופניים

מה מושך גברים?

חוקרים מאוניברסיטת מסצ`וסטס ערכו מחקר מעניין – הם הציגו לגברים הטרוסקסואלים בריאים תמונות של נשים מושכות. מסתבר שבזמן צפייה מתעורר אצל גברים אותו חלק במוח שמופעל ע"י כסף וקוקאין. המחקר הוכיח שבכל מהלך האבולוציה המראה החיצוני של אישה היה במקום ראשון מבחינת חשיבות עבור גברים למרות שכאשר בחרו להם בת זוג קבועה הם הסתמכו גם על פרמטרים אחרים.

חשוב לזכור שבמהלך האבולוציה הגוף הנשי הפך להיות מערכת מתפקדת היטב שמקרינה גלים של מיניות שמכוונים לכבוש את תשומת הלב הגברית. בואו ניראה בינתיים מה הם הפרמטרים של חיצוניות מושכת, הרי אנו מתרשמים קודם כל מחיצוניות של אדם ורק אחר כך שומעים את כולו ומכירים את האישיות שלו.

אז מה מושך את הגברים?

גוף

גזרה ספורטיבית נמצאת במקום הראשון מבחינת פופולאריות אצל הגבר המודרני. רוב הגברים מעדיפים נשים בנויות טוב ולא רזות מדיי, כוון ששכבת שומן נוספת היא הערבות להנקה מוצלחת של ילדים בעתיד. רוב הנשים לא יודעות שסמל המיניות והנשיות – מרילין מונרו לבשה בגדים במידה 44. המומחים קובעים שאף בחורה רזה לא יכולה להפוך לסמל סקס בעיניי הגברים.

פה חושני

לדעת המומחים השפתיים הנשיות הפכו במהלך האבולוציה למד גירוי . התופעה נקראת "הד גניטלי" – כך הגוף הנשי משדר סימן בלתי ניראה אך עוצמתי מאוד לגברים. "ההד הגניטלי" התפתח בתקופה בה האדם הקדמון החל ללכת על הרגליים ואיברי מין נשיים הפכו להיות מוסתרים.

האודם הומצא במצריים העתיקה ובהתחלה הצבע האדום היה הגוון היחיד. הגברים אהבו לראות את האודם על השפתיים הנשיות, כוון שהם פירשו אותו כעוד סימן לכך שהאישה מעוניינת בהם.

חזה גבוה

הגברים הכי אוהבים את החזה הנשי של גיל ההתבגרות ותחילת שנות ה – 20. הרי דווקא את החזה הזהאנו רואים לרוב על העמודים של מגזינים, רקדניות ופרסומות.

פרט לזה המחקרים מראים שגברים פשוט משוגעים על החזה הנשי על כל צורותיו וגדליו.

רגליים ארוכות

אף גבר לא יעבור בשתיקה ליד אישה בעלת רגליים חטובות וארוכות. הסוד פשוט מאוד – רגליים ארוכות גורמות לגברים להסתכל על המקום בו הן נפגשות.

אצל אישה בריאה שמסוגלת ללדת ילדים רוחב המותניים צריך להיות כ -70% מרוחב הירכיים. זוהי גזרה שתמיד מושכת את תשומת הלב הגברית. ברגע שהיחס עולה על 80% הגברים נוטים לאבד את העניין.

המחקר שערכה אוניברסיטת מסצ`וסטס לא ממש עורר מהפכה אלא הוכיח בפעם נוספת שלמרות שאנו מחשיבים את עצמנו ליצורים מפותחים מאוד מה ששולט בנו זה בעצם רפלקסים בסיסיים עתיקי ימים.